FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Bookshelves 10695008
*
nr 1069 5008
BOOKSHELVES
3 pcs, 1960s, teak, length: 84 cm, width: 43 cm, height: 183 cm,
3 delar, 1960-tal, teak, längd: 84 cm, djup: 43 cm, höjd: 183 cm
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1100
Auction date:
Monday November 14 2016
at 20:10:23
- Bid history
Time
Bidder
Bid
17/10 17:47:23
1
350 kr
14/11 17:54:40
2
Vinnande bud
14/11 19:22:10
3
500 kr
14/11 19:22:10
2
600 kr (Robot)
14/11 19:23:10
3
700 kr
14/11 19:23:10
2
800 kr (Robot)
14/11 20:02:23
4
1.000 kr
14/11 20:02:23
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bokhylleserie skåp teak teakmöbler trä
-
1007 BOOKCASE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 19:07
-
8019 BOOKCASE
John Kandell (1925-1991), Sweden. "Pilaster". Käll..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:11
-
8330 BOOKCASE
mahogany, Svenska Möbelfabrikerna AB. Width: 180 c..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8329 BOOKCASE
mahogany, Svenska Möbelfabrikerna AB. Width: 180 c..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:23
-
8252 BOOKCASE
mahogany. Nordiska Kompaniet, Sweden, Width: 102 c..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:11
-
8244 BOOK CASE
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Laserat. Length..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:03
*
BOOKSHELVES
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5008
BOOKSHELVES
3 pcs, 1960s, teak, length: 84 cm, width: 43 cm, height: 183 cm,
3 delar, 1960-tal, teak, längd: 84 cm, djup: 43 cm, höjd: 183 cm
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1100 |
Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
17/10 17:47:23 | 1 | 350 kr |
14/11 17:54:40 | 2 | Vinnande bud |
14/11 19:22:10 | 3 | 500 kr |
14/11 19:22:10 | 2 | 600 kr (Robot) |
14/11 19:23:10 | 3 | 700 kr |
14/11 19:23:10 | 2 | 800 kr (Robot) |
14/11 20:02:23 | 4 | 1.000 kr |
14/11 20:02:23 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bokhylleserie skåp teak teakmöbler trä
-
1007 BOOKCASE
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sweden. 'Lovö', Nor..//
Auction ends
in 8 days
27 maj at 19:07 -
8019 BOOKCASE
John Kandell (1925-1991), Sweden. "Pilaster". Käll..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:11 -
8330 BOOKCASE
mahogany, Svenska Möbelfabrikerna AB. Width: 180 c..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8329 BOOKCASE
mahogany, Svenska Möbelfabrikerna AB. Width: 180 c..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:23 -
8252 BOOKCASE
mahogany. Nordiska Kompaniet, Sweden, Width: 102 c..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:11 -
8244 BOOK CASE
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Laserat. Length..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:03